Nejčastěji kladené dotazy FAQ

Dotazy týkající se kabin

Na čem závisí cena WC kabin?

ODP.: Cena kabin závisí na zvoleném materiálu desek, systému kování a celkových rozměrech konstrukce. Pokud jsou kabiny dodávány i s montáží, cena se odvíjí od místa a počtu kabin. Po obdržení projektové dokumentace obsahující dispoziční řešení a navržené rozměry systémových kabin, vč. uvedeného systému kování a druhu desky, Vám připravíme podrobnou cenovou nabídku.

Je možné uvést cenu WC kabin za m2?

ODP.: Nikoliv, protože cena za m2 je velmi nepřesná a může způsobit jak výrazné nadhodnocení, tak i podhodnocení, skutečné ceny. Po obdržení projektové dokumentace s patrnými rozměry kabin a dalšími požadavky Vám zpracujeme konkrétní cenovou nabídku, ve většině případů do následujícího pracovního dne.

Jaký materiál pro WC kabiny vybrat?

ODP.: V závislosti na podmínkách, ve kterých budou kabiny umístěny. Pro "suché" místnosti doporučujeme DTDL desky. Pro místnosti s vyšší vlhkostí doporučujeme kabiny z desek HPL. Také v případě požadavku na vyšší mechanickou odolnost doporučujeme materiál HPL.

Je v ceně zahrnuta i doprava?

ODP.: Náklady na dopravu jsou vždy uváděny zvlášť. Zákazník mám možnost si zorganizovat dopravu ve vlastní režii s odběrem v našem závodě.

Je v ceně také zahrnuta montáž?

ODP.: V případě požadavku na zajištění kompletní dodávky včetně montáže naší firmou je uváděna již výsledná konečná cena zahrnující materiál, dopravu, zaměření před výrobou, a samotnou montáž. Existuje možnost montáže v režii zákazníka.

Poskytujete montážní návody?

ODP.: Ano, montážní návody jsou dodávány spolu s výrobky. Lze je také stáhnout online ze stránky ALSANIT.

Jsou kabiny okamžitě k dispozici skladem?

ODP.: Sanitární kabiny jsou vyráběny na míru, proto je nutné na jejich dodávku nějakou dobu počkat. Konkrétní termíny Vám sdělí naše obchodní oddělení v závislosti např. na rozsahu zakázky.

Jak dlouho trvá výroba Vašich výrobků?

ODP.: Standardní termín dodávky je 14 dní. Záleží ale také na velikosti zakázky a sezóně – hlavně v letních měsících (červenec, srpen) se termíny mohou prodloužit.

Jsou pro výrobu dostačují rozměry z projektové dokumentace?

ODP.: Pro výrobu kabin jsou vyžadovány skutečné rozměry místností. Zaměření prostor je třeba provést až po dokončení obkladů nebo omítek. Pro správně rozmístění kabin jsou také důležité polohy jednotlivých klozetů.

Máte všechny nezbytné atesty?

ODP.: ALSANIT je jednou z mála firem v oboru, který vlastní certifikát CE. Tato certifikace umožňuje uvádění kabin na trh celé EU. Všechny nezbytné atesty a certifikáty je možné stáhnout na stránce ALSANIT.

Jak WC kabiny objednat?

ODP.: K přijetí nabídky ze strany kupujícího dochází výlučně podáním písemné objednávky či smlouvy. Za písemnou formu je rovněž považována e-mailová zpráva. Kupujícímu je následně zasláno potvrzení objednávky, nebo následuje další komunikace již ve smyslu realizace objednávky.

Jak je realizována dodávka?

ODP.: Dodávka předmětu objednávky probíhá na základě podmínky Incoterms 2010 - EXW (EX Works). Naše dodávky jsou realizovány výhradně stylem od dveří ke dveřím – tedy bez překládek. Pokud naše dodávka obsahuje i montáž, materiál přiveze montážní tým.

V případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Otázky týkající se skříní

Na čem je závislá cena skříní?

ODP.: Cena skříňky závisí na zvoleném materiálu, vybavení a rozměrech. Naše nabídka je koncipována tak, že umožňuje široký výběr v každé cenové hladině.

Je součástí ceny skříně také zámek?

ODP.: Obvykle jsou zámky v nabídce uváděny jako samostatná položka, protože existuje mnoho možností jejich výběru.

Je v ceně zahrnuto také vnitřní vybavení skříně?

ODP.: V nabídce je vybava skříněk podrobně popsána, přičemž standardně obsahuje základní prvky. Vzhledem k širokým možnostem dodatkové výbavy skříněk je vždy na zákazníkovi, jaké prvky vnitřní výbavy skříněk si vybere, aby co nejlépe vyhovovala jeho potřebám.

Jaký materiál si pro skříně vybrat?

ODP.: Pokud mají být skříňky vysoce odolné vůči poškození, nebo budou používané v prostředí se zvýšenou vlhkostí, doporučujeme skříně z HPL. Pro skříňky používané v suchých místnostech jsou vhodné skřínky z DTDL. Modulární skříňky s plechovým tělem jsou vhodné pro zákazníky, kteří realizují velké projekty, nebo kteří v budoucnu očekávají dodatečnou modifikaci v závislosti na účelu jejich použití.

Je v ceně zahrnuta i doprava?

ODP.: Náklady spojené s dopravou jsou vždy uvedeny odděleně od ceny výrobků. Doprava souvisí s místem dodávky a taky přepravovaným množstvím skříní. Zákazník si může dopravu zorganizovat sám, s odběrem ve výrobním závodě.

Je v ceně zahrnuta rovněž montáž?

ODP.: Skřínky jsou dodávány již jako sešroubovaný hotový nábytek. Je ale nutné jejich rozmístění v rámci objektu, montáž nožek / soklů / laviček a jejich vyrovnání, je také nutno osadit zámky. V případě požadavku na zajištění kompletní dodávky včetně montáže naší firmou je uváděna již výsledná konečná cena zahrnující materiál, dopravu, a samotnou manipulaci a montáž. Existuje možnost montáže v režii zákazníka.

Jsou skříňky okamžitě k dispozici?

ODP.: Skříňky s plechovými těly v závislosti na vnitřní výbavě mohou být k dispozici okamžitě. Je ale potřeba si tuto skutečnost vždy dopředu ověřit s prodejcem. Skříňky z HPL a DTDL jsou vyráběny až na základě konkrétní objednávky.

Jaký je termín dodání skříní?

ODP.: Standardní doba výroby je 4-5 týdnů. Termín realizace zakázky závisí 
na její rozsahu, výbavě skříní, případně na dalších nestandardních požadavcích. Předběžnou dodací lhůtu vždy uvádíme již v nabídce.

Jsou rozměry z projektové dokumentace pro výrobu dostatečné?

ODP.: V závislosti na uspořádání skříní a dispozicích. Někdy jsou rozměry z projektové dokumentace dostatečné. Pokud jsou však skříňky umístěny ve výklenku, je potřeba skutečné rozměry na místě ověřit – po dokončení obkladů a podlahy.

Vlastníte všechny nezbytné atesty?

ODP.: Všechny nezbytné atesty a certifikáty jsou k dispozici ke stažení 
na webových stránkách firmy ALSANIT.

Jak skříně objednat?

ODP.: K přijetí nabídky ze strany kupujícího dochází výlučně podáním písemné objednávky či smlouvy. Za písemnou formu je rovněž považována e-mailová zpráva. Kupujícímu je následně zasláno potvrzení objednávky, nebo následuje další komunikace již ve smyslu realizace objednávky.

Jak probíhá dodávka?

ODP.: Dodávka předmětu objednávky probíhá na základě podmínky Incoterms 2010 - EXW (EX Works). Naše dodávky jsou realizovány výhradně stylem od dveří ke dveřím – tedy bez překládek. Pokud naše dodávka obsahuje i montáž, materiál přiveze montážní tým.

V případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Všechny užitečné informace na jednom místě

 

K optimalizaci vašeho zážitku používáme soubory cookie. Procházením našich webových stránek souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů.