WC kabiny

WC kabiny - zkušenosti podporované realizacemi

Dokonale známe produkt - WC kabiny a víme, jak splnit očekávání každého zákazníka.

Sortiment našeho podniku zahrnuje sanitární kabiny vyrobené z trvanlivých materiálů, které jsou odolné vůči poškození: laminované dřevotřískové desky (deska DTDL), vysokotlakého laminátu (HPL), sendvičových desek (SANDWICH) a kvalitních hliníkových nebo nerezových kování. Sanitární příčky splňují požadavky norem a současně poskytují uživatelům plný komfort a soukromí při použití veřejné toalety.

Na základě našich dlouholetých zkušeností byly WC kabiny a sanitární kabiny rozděleny 
do systémů s ohledem na druh použitého kování a určení kabin. Je na zákazníkovi, aby si vybral na dělící stěny HPL nebo DTDL desky, případně jiný materiál. Kromě toho, všechna námi nabízená kování byla navržena firmou ALSANIT a jsou vyráběna v naší továrně.

Díky bohaté nabídce materiálů a našim zkušenostem byly sanitární kabiny ALSANIT dodány do mnoha tisíc zařízení, jako jsou školy, hotely, kanceláře, sportovní zařízení a podniky.

Výroba WC kabin založená na nejvyšších standardech

Naše sanitární příčky mají certifikaci CE, což umožňuje jejich používání ve stavebnictví 
na území celé Evropské unie. Dodávka všech našich systémů WC kabin je prováděna bez překládek, systémem „od dveří ke dveřím“, a po dobu přepravy jsou produkty odpovídajícím způsobem zajištěné a označené, aby nedošlo k jejich poškození.

WC kabina by měla mít příslušné rozměry, splňovat požadavky projektu a měla by být přizpůsobena jak očekáváním investora, tak potřebám uživatelů. Zaměřujeme se na nejlepší a osvědčená řešení, která splňují jak národní, tak i mezinárodní požadavky. Sanitární kabiny jsou vždy navrhované podle rozměrů místností. Příčky mohou být dodávané ve verzi pro samostatnou montáž na základě přiloženého návodu, anebo instalované autorizovaným montážním týmem působícím po celé zemi.

Bez ohledu na zvolenou variantu se všechny sanitární kabiny ALSANIT vyznačují přesným zpracováním a vysokou kvalitou při zachování konkurenceschopné ceny.0

Tolik projektů
ročně realizujeme

0

Každý měsíc
vyrobíme tolik dveří

0

Do tolika zemí
se dostaly naše produkty

0

Tolik osob
čítá kolektiv ALSANIT

Solari

WC kabiny SOLARI v sobě spojují odolnost, estetiku kování z hliníku a polyamidu, a nejlepší cenu. Díky svému univerzálnímu využití je nejprodávanějším systémem sanitárních kabin, používaným ve spojení s deskami DTDL, HPL a SANDWICH. Systémové stěny se vyznačují minimalistickým vzhledem, nejvyšší kvalitou zpracování a možností výběru ze široké škály dostupných barev.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm 36mm
28mm 12mm 40mm

Persei

Sanitární kabiny PERSEI s kováním navrženým a vyráběným firmou ALSANIT se vyznačují především prestižním vzhledem. Jedinečný vzhled leštěné nerezové oceli je klíčovým znakem WC kabin PERSEI. Kromě toho se vyznačují zajímavou povrchovou úpravou kotvících hliníkových profilů, širokou nabídkou barev a možností provedení kabin na celou výšku místnosti.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm 36mm
28mm 12mm 40mm

Aquari

Inovace na trhu WC kabin je možná. Svědčí o tom i WC kabiny AQUARI , které jsou vybaveny systémem „bezpečných prstů“. Jejich klasický elegantní styl je založený na jednoduchých liniích. Mezi jedinečné vlastnosti produktu patří mimo jiné hliníkové kování, bezúdržbový provoz a řešení předcházející vandalismu.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm       -
   - 12mm       -

Lift

Systém je navržen tak, aby toaletní kabiny získaly lehkost a subtilní vzhled. LIFT je systém WC kabiny, který působí dojmem zavěšených sanitárních kabin. Jde o dokonalé řešení pro místnosti s nadstandardním charakterem. Spokojenost investorů však ovlivňuje nejen jedinečný design, ale také kvalita zpracování a možnost provedení potisku.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
   - 10mm 36mm
28mm 12mm 40mm

Kyvné dveře, „lítačky“

Moderní systém WC kabin určený pro nejmenší uživatele. Díky patentovanému systému bezpečných prstů nehrozí riziko přivření prstů dítěte mezi dveře a pevnou část kabin. Jedná se o ideální řešení pro použití v mateřských školách, školách a dalších institucích, kde jsou přítomné děti.

 

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm       -
   - 12mm       -

Vysoké sloupky

Inovativní řešení na trhu s WC kabinami – to je systém BEZPEČNÝCH PRSTŮ, který je rovněž k dispozici ve verzi kabin s vysokými sloupky. Nízké systémové dveře jsou připevněny ke sloupkům, což poskytuje širokou škálu možností uspořádání, a současně zaručuje solidnost a bezpečnost celé konstrukce. Existuje možnost objednání dveří WC kabiny v pestrých barvách, které potěší zejména nejmenší uživatele.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm       -
   - 12mm       -

Pisoárové zástěny

Pisoárové příčky jsou dokonalým doplňkovým produktem na každém pánském WC. Naše pisoárové příčky se pomocí rozet zavěšují na zeď. Pisoárové zástěny z HPL mají rohy zaoblené, zatímco zástěny z dřevotřískové desky mají rohy vyřezané pod úhlem 90 stupňů.

Systém dostupný pro desky

DTDL HPL SANDWICH
18mm 10mm     -
28mm 12mm     -

Kabina ALTUS od podlahy až po strop

Kabiny, které jsou kompletně zabudované, zvyšují komfort jejich užívání a přispívají k celkové estetice prostoru. Kabiny Altus jsou ideální zejména v nákupních centrech, zdravotnických zařízeních, školách nebo úřadech. Jedná se o elegantní řešení, které umožňuje designové uspořádání hygienicko-sanitárních prostor.

Systém dostupný pro desky

DTDL/td> HPL SANDWICH
18mm 10mm 36mm
28mm 12mm  

Normy a požadavky zavazují k projektování a vytváření sanitárních kabin s přihlédnutím k místu jejich určení a pro ně příslušných předpisů (sanitární kabiny pro školy, mateřské školy, podniky, sportovní zařízení atd.). Ve firmě ALSANIT se přizpůsobujeme potřebám 
a požadavkům zákazníka pro daný hygienický prostor, ale při navrhování WC kabiny bereme v úvahu právní omezení, díky nimž je vytváříme v souladu s normami, použitelností, ale i náležitou estetikou.

Jaký materiál je pro WC kabiny nejvhodnější?

WC kabiny navržené společností ALSANIT jsou vyrobené z odolných materiálů, které jsou navíc odolné vůči mechanickým poškozením, snadno se čistí, a neztrácejí barvu.

Ve firmě ALSANIT vyrábíme sanitární kabiny především z takových materiálů, jako jsou desky HPL, DTDL, sendvičové desky a dokonce i ze skla.

 • HPL - systémové zástěny z vysokotlakého laminátu neboli HPL (High Pressure Laminate) jsou odolné proto, že jsou vyrobeny z celulózových vláken namáčených v pryskyřici, následně lisovaných pod vysokým tlakem. Díky tomu mají WC kabiny z HPL vysokou odolnost proti mechanickému poškození a vlhkosti. Navíc jsou sanitární kabiny z desek HPL vyrobeny s použitím technologie SANITISED, která zabraňuje množení bakterií a mikroorganismů na jejich povrchu.
 • DTDL - laminovaná dřevotřísková deska je vyrobena z dřevěných třísek lisovaných při vysoké teplotě a tlaku s použitím pojiv. Desky se proto vyznačují trvanlivostí. Desky DTDL, pro výrobu WC kabin, jsou potažené melaminem, díky čemuž jsou kabinky k dispozici ve velmi bohaté paletě dekorů. S ohledem na dobrou dostupnost desek to znamená, že je u WC kabin zhotovených z DTDL možné dosáhnout velmi elegantních a zároveň cenově dostupných řešení.
 • Sendvič – panely se sendvičovým uspořádáním jsou vyrobeny z různých vrstev. Nabízíme dva typy sendvičových desek. První typ má 4 mm silné horní vrstvu z HPL desky a polyuretanové pěnové jádro, zatímco konstrukce je vyrobena z hliníkových profilů. Jedná se o velmi odolné a plně voděodolné řešení. Druhý typ se skládá z vrchní vrstvy zhotovené z laminátu HPL (0,8 mm) a z dřevotřískového jádra s hranami z dýhy z bukového dřeva – jedná se o velmi prestižní a vizuálně atraktivní řešení. Oba typy mají prakticky neviditelnou konstrukci, skryté profily mohou tvořit stínové spáry.
 • Sklo – pro výrobu kabin používáme také dvouvrstvé tvrzené sklo, které lze díky procesu laminace vyrábět v jakékoliv barvě z palety RAL. Skleněné kabiny jsou voděodolné a zaručují nejvyšší kvalitu.

ALSANIT při výrobě sanitárních kabin dbá nejen na dodržování stavebních předpisů, ale také na estetiku vyráběných kabin, které přizpůsobujeme místu určení. Navíc klademe důraz na výsledný vzhled a celkovou funkčnost, a proto používáme nerezová nebo hliníková kování, která jsou vyráběna v naší továrně. Výška sanitárních kabinek poskytuje plný komfort a soukromí při používání toalety.

Rozměry sanitárních kabin

Veřejné toalety pro školy, mateřské školy, další vzdělávací a kulturní instituce, sportovní zařízení, tělocvičny, hotely, kanceláře, zdravotní střediska, nákupní centra nebo podniky musí splňovat určité požadavky. Vycházíme z platných norem a nařízení, a také svých dlouholetých zkušeností, díky nimž navrhujeme WC kabiny, které jsou v souladu s jednotlivými požadavky, a zároveň jsou vizuálně přizpůsobeny konkrétnímu interiéru. Zákazník má možnost upravit projekt, a změnit rozměry či dispozice navrhovaného řešení.

Vyrábíme kabiny podle velikostních požadavků - se zohledněním velikosti místnosti, jejím umístěním a určením (jiné budou kabiny pro mateřské školy a jiné pro zdravotní střediska).

Z tohoto důvodu jsme rozdělili námi navrhované systémy na různé druhy WC kabin - rovněž z hlediska jejich účelu. Při realizaci projektů se opíráme nejen o platné normy, ale také o předpisy z oblasti bezpečnosti a hygieny při práci. Naše systémy mají certifikát CE, který umožňuje použití našich systémových kabin na území celé Evropské unie.

Systémy WC kabin firmy ALSANIT

ALSANIT nabízí několik hlavních systémů sanitárních kabin, které se liší především použitým kováním a vzhledem. ALSANIT vyrábí WC kabiny v systémech:

 • SOLARI,
 • PERSEI,
 • AQUARI,
 • VITRAL,
 • GEMINI,
 • ERIDANI,
 • KYVNÉ DVEŘE,
 • VYSOKÉ SLOUPKY.

Ve většině systémů můžeme vyrobit kabiny na plnou výšku místnosti – toto řešení se nazývá ALTUS, tedy sanitární kabiny od podlahy až ke stropu.

Dalším možným druhem provedení jsou kabiny LIFT –, které poskytují efekt zavěšených kabin. Tohoto efektu je dosaženo tím, že kabina je zhotovena s dozadu posunutými nožkami a dozadu posunutým horním ztužujícím profilem. Pro kabiny z desek o tloušťce 28 mm a více můžeme vytvořit tzv. stínovou spáru - montážní C-profil ukrytý v desce.

Zaměření sanitárních kabin před výrobou

Před zahájením výroby je nutné nejprve navštívit místo instalace, abychom mohli provést zaměření, na základě kterého se určí přesné rozměry sanitárních příček.

Zaměření nemusí být provedeno pouze našimi pracovníky. Zaměření může udělat také přímo zákazník. Důležité je, aby se zaměřovaly již dokončené místnosti

Připomínáme, že rozměry každé kabiny by se ideálně měly pohybovat okolo 1200 mm na délku a 1000 mm na šířku, pokud se dveře otevírají ven z kabiny. Ve veřejných hygienických zařízeních by alespoň jedna WC kabina měla být přizpůsobena potřebám osob se zdravotním postižením.

Montáž systémových kabin

Montáž sanitárních kabin je možné provést svépomocně, velká většina našich zákazníků se ale spoléhá na naši dodávku od A do Z, tedy od zaměření před výrobou až po kompletní montáž

ALSANIT budujeme vztah na celá léta

Mnohaleté zkušenosti, odborné znalosti a stovky zrealizovaných projektů vedou k tomu, že již ve fázi projektování a zaměřování prostorů víme, jaké komponenty je třeba použít v daném hygienickém zařízení. Z tohoto hlediska nabízíme podporu našim zákazníkům, kterým nabízíme nejlepší a nejefektivnější řešení. Námi vyrobené sanitární kabiny jsou trvalé, odolné vůči vlhkosti a mechanickému poškození. Splňují příslušné normy, přičemž jsou elegantní a praktické při každodenní údržbě.

Kontaktujte nás a vyberte si nejlepší WC kabiny pro svou stavbu.

K optimalizaci vašeho zážitku používáme soubory cookie. Procházením našich webových stránek souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů.